W BAS-POL dbamy o zachowanie najwyższych standardów rynkowych w zakresie jakości i bezpieczeństwa produktów oferowanych hodowcom. W tym celu w 2016 roku wdrożyliśmy międzynarodowy system GMP+. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać na rynek usługi o jeszcze wyższej jakości, co przekłada się na zadowolenie klientów i efekty ich hodowli. W tym roku po raz kolejny nasz system GMP+ został wyróżniony certyfikatem DEKRA.

Odnowienie certyfikatu

W 2016 roku po raz pierwszy wdrożyliśmy system GMP+. Zostało to potwierdzone profesjonalnym audytem certyfikującym oraz wpisaniem firmy BAS-POL na listę certyfikowanych podmiotów pod numerem GMP013699. Standardowo certyfikat otrzymuje się na kilka lat. Ostatni proces recertyfikacyjny w naszej firmie zakończył się w sierpniu 2022 roku i możliwość legitymowania się certyfikatem zgodności z systemem GMP+ została przedłużona o kolejne trzy lata.

W jakim celu wdrożyliśmy system?

Wdrożony przez nas System Bezpieczeństwa Żywności ma na celu uzyskanie lepszej kontroli nad całym procesem produkcji i dystrybucji, dzięki czemu powstaje bezpieczna żywność. Jako BAS POL spełniliśmy wymagania GMP+ B3, które dotyczą procesu magazynowania i dystrybucji:

Jesteśmy jedną z 18 000 firm na całym świecie, które przeszły pozytywnie proces certyfikacji i należą do społeczności, która z dużym zaangażowaniem wspiera projekty w zakresie poprawy efektywności żywienia zwierząt i ich bezpieczeństwa. Posiadanie certyfikatu to nie tylko renoma, ale także potwierdzenie najwyższych standardów rynkowych w zakresie wykonywanych usług.

Jakie działania podjęto w naszej firmie?

Ubieganie się o certyfikat i potwierdzenie go przez DEKRA wiązało się z koniecznością spełnienia określonych wymogów przez BAS-POL. W związku z tym podjęliśmy się takich działań jak:

  • wdrożenie systemów GMP+ B3 oraz HACCP;
  • regularne podnoszenie kwalifikacji i świadomości pracowników BAS POL poprzez cykliczne szkolenia;
  • wprowadzenie samokontroli i poprawy standardów w ramach realizacji łańcucha dostawca – klient;
  • dbałość o terminowe dostarczanie produktów zgodnie z wymaganiami i specyfikacją potwierdzoną przez klienta;
  • rozszerzanie asortymentu i dostosowywanie go do zmieniających się trendów rynkowych i zapotrzebowania;
  • utrzymywanie konkurencyjnych cen dla wyrobów własnych;
  • oferowanie produktów w oryginalnych opakowaniach od producenta;
  • doskonalenie wdrożonego systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Stały rozwój

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko stały rozwój może doprowadzić do utrzymania wysokich standardów współpracy. W związku z tym zespół BAS-POL regularnie bierze udział w szkoleniach oraz zdobywa merytoryczną wiedzę. Dzięki temu staliśmy się zaufanym partnerem w zakresie żywienia zwierząt hodowlanych i wyborem numer jeden dla wielu świadomych klientów. Do każdej współpracy podchodzimy w sposób indywidualny i zależy nam na budowaniu długofalowych relacjach biznesowych, a nie na jednostkowej sprzedaży. Niezmiernie cieszymy się, że nasze starania ponownie zostały potwierdzone certyfikatem DEKRA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *