Dieta a zdrowotność świń. Poznaj preparaty dla prosiąt, które pozwolą uniknąć wielu chorób

piątek, Sierpień 17, 2018

Dieta prosiąt skomponowana w oparciu o odpowiednie składniki odżywcze decyduje o zdrowotności przewodu pokarmowego, co przekłada się na rozwijanie predyspozycji do intensywnego żywienia świń w późniejszym okresie. Poznaj preparaty dla prosiąt, które pozwolą uniknąć wielu chorób.

Istotne aspekty żywienia prosiąt

Ograniczenia stosowania pasz z antybiotykami przyczyniły się do potrzeby znalezienia nowych rozwiązań, które poprawią trawienie paszy. Stawia się przede wszystkim na poprawę warunków utrzymania i dietę. Odpowiednie żywienie ma zapobiec licznym biegunkom, zakażeniom bakteryjnym i gorszemu trawieniu składników odżywczych. Istotne jest podawanie preparatów probiotycznych, obfitujących w pożyteczne bakterie, szczególnie ze względu na zwiększone ryzyko salmonellozy. Bakterie saprofityczne uniemożliwiają namnażanie się chorobotwórczych bakterii, zwłaszcza Salmonella, Escherichia coli, Clostridium.

Pierwsze mieszanki powinny cechować się wysoką strawnością i łatwą przyswajalnością, by nie dopuścić do strat masy ciała. Dobrymi komponentami o wysokiej strawności są głównie: mleko, serwatka w proszku (zwłaszcza po wzbogaceniu w tłuszcz), mączka rybna. Najlepszym źródłem energii są preparaty serwatkowo-tłuszczowe.

Preparaty dla prosiąt

Preparaty serwatkowo-tłuszczowe to komponenty pozwalające na łagodne przejście w żywieniu prosiąt od mleka lochy do paszy stałej. Na uwagę zasługują produkty opracowane przez firmę Nutrifeed.

Preparat Serolat 50 to komponent idealny do preparatów mlekozastępczych oraz pasz dla prosiąt typu Prestarter i Starter. Opiera się w 100% na białku mleka. Serolat 50 zawiera 25% laktozy, 8% stanowi preparatu czyste białko mleka oraz suszone rozpyłowo rafinowane oleje roślinne (20% olej kokosowy, 80% olej palmowy). Jest idealny do produkcji preparatów mlekozastępczych. W celu zmniejszenia niedoboru energii w paszach dla prosiąt po odsadzeniu idealny jest najwyższej jakości mikrootoczkowany koncentrat  serwatki słodkiej Serolat® FS20. Stosowanie tego preparatu pozwala na efektywne wykorzystanie energii. Laktoza stanowiąca 35% zapewnia źródło energii oraz substratu dla rozwoju cennych organizmów probiotycznych. Aż 20% stanowi doskonale przyswajalne białko. Wysoką zawartością laktozy wyróżnia się także Serolat XXL. W przypadku tego preparatu zawartość laktozy wynosi 70%. Jest to wysokiej jakości serwatka słodka z dużą zawartością laktozy.

15+

lat doświadczenia
w branży

50+

ferm objętych
doradztwem żywieniowym

160+

zadowolonych
klientów

4000+

wdrożonych
receptur

Od ponad 15 lat doradzamy
naszym klientom, każdego dnia
poszerzając wiedzę
i zdobywając nowe doświadczenia

Dla każdej fermy przygotowujemy
rozwiązania dopasowane do jej potrzeb

Współpracujemy z klientami
opierając się na zaufaniu, a nie tylko
na dobrej relacji

Każda prawidłowo zastosowana
receptura to lepsze wyniki
produkcyjne i dodatkowy zysk

Wyróżnienia