ACIDOMATRIX™ DS - unikalny produkt, dostępny tam... gdzie jest niezbędny!

ACIDOMATRIX™ DS -  wysokoenergetyczna, aromatyzowana mieszanka paszowa uzupełniająca dla drobiu i trzody chlewnej.

Struktura fizyczna ACIDOMATRIX™ DS:

  • Kolor: kremowy
  • Struktura: granulat
  • Przesypowość: ≤ 3 (Novus PN-Flow-02)

Na matrycę tłuszczową naniesione są substancje czynne. Matryca tłuszczowa umożliwia bezpieczny transport substancji aktywnych do odcinka jelitowego przewodu pokarmowego. W żołądku trawione jest głównie białko, natomiast tłuszcze w największej swej części trawione są dopiero od końca dwunastnicy.  W dwunastnicy następuje sekrecja soku żółciowego zawierającego duże ilości lipazy. Lipaza rozkłada matrycę tłuszczową w dłuższym czasie i stopniowo uwalnia jej zawartość, czyli składniki aktywne dedykowane części jelitowej układu pokarmowego.

Zastosowanie i korzyści:

ACIDOMATRIX™ DS wpływa bezpośrednio na procesy trawienne organizmu. Stosowany jako dodatek funkcjonalny dla drobiu i trzody chlewnej stabilizuje mikroflorę odcinka jelitowego układu pokarmowego dzięki swojej strukturze fizycznej i zawartym substancjom aktywnym.  Formuła Novus Premium Blend Technology gwarantuje stopniowe uwalnianie aktywnych składników w jelitach, zapewniając maksymalną stabilizację „pożytecznej” bakteryjnej mikroflory jelit. W sposób bezpośredni ogranicza to występowanie problemów z nieżytami jelit i biegunkami, szczególnie niebezpiecznymi u prosiąt. W aspekcie ekonomicznym problemy żywieniowe wiążą się ze znacznym obniżeniem rentowności produkcji (zmniejszenie przyrostów, zwiększenie zużycia paszy, koszty leczenia i suplementacji dawki pokarmowej). Jednocześnie technologia produkcji zapewnia stabilność podczas produkcji pasz.

Konsekwentne stosowanie ACIDOMATRIX™ DS w żywieniu zwierząt przyczynia się bezpośrednio do poprawy zdrowotności i produkcyjności co przekłada się na zwiększenie efektów produkcyjnych i zysków.

15+

lat doświadczenia
w branży

50+

ferm objętych
doradztwem żywieniowym

160+

zadowolonych
klientów

4000+

wdrożonych
receptur

Od ponad 15 lat doradzamy
naszym klientom, każdego dnia
poszerzając wiedzę
i zdobywając nowe doświadczenia

Dla każdej fermy przygotowujemy
rozwiązania dopasowane do jej potrzeb

Współpracujemy z klientami
opierając się na zaufaniu, a nie tylko
na dobrej relacji

Każda prawidłowo zastosowana
receptura to lepsze wyniki
produkcyjne i dodatkowy zysk

Wyróżnienia