Produkcja pasz | BAS-POL

Premiksy, dodatki i surowce
do produkcji pasz

Barwniki

Canthacol®

Canthacol® jest barwnikiem na bazie kantaksantyny stabilizowanej w matrycy z węglowodanów i żelatyny, w postaci suchego proszku. W połączeniu z ksantofilami żółtymi wzmacnia zabarwienie żółtka jajka oraz barwę skórę brojlerów. Jest stosowany również w hodowli ryb wraz z ksantofilami różowymi (astaksantyna).

Canthacol® prezentuje dobrą stabilność w temperaturze pokojowej, jednakże kantaksantyna jest wrażliwa na tlen, światło, ciepło i wilgoć. Produkt powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu szczelnie zamknięty w swoim oryginalnym opakowaniu. W w/w warunkach działanie produktu jest zagwarantowane przez okres przynajmniej 24 miesięcy od daty produkcji.

Xamacol®

Xamacol® 40 to żółty barwnik ( premiks barwiący ) na bazie ksantofili trans-luteiny i trans-zeaksantyny ekstrahowanych z kwiatu Tagetes erecta. Jest zalecany do barwienia żółtka jajka oraz skóry brojlerów.

Xamacol ® 40 jest wrażliwy na tlen, światło, ciepło i wilgoć. Produkt powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu szczelnie zamknięty w swoim oryginalnym opakowaniu. W w/w warunkach działanie produktu jest zagwarantowane przez okres przynajmniej 24 miesięcy od daty produkcji.

Xarocol® 20

Xarocol ® 20  to czerwony  naturalny barwnik zawierający minimum 20 g ksantofili papryki (Capsicum annum) na kg. Frakcja ksantofili jest standaryzowana i jej zawartość jest zagwarantowana, co w jednolity i stabilny sposób barwi żółtka jaj i skórę brojlerów.
 
Xarocol ® 5 to czerwony  naturalny barwnik zawierający 5 g ksantofili papryki (Capsicum annum) na kg. Frakcja ksantofili jest standaryzowana i jej zawartość jest zagwarantowana, co w jednolity i stabilny sposób barwi żółtka jaj i skórę brojlerów.

Pliki do pobrania: